Alice Šípová

Alice Šípová
Alice Šípová (26)
Vede tým v Praze v Letňanech

Ozval se mi ředitel nové prodejny v Praze Letňanech, jestli mu nechci pomoct s otevíráním obchodu a vést si potom svůj tým na úplně nové prodejně. Neváhala jsem!

Studovala jsem technickou univerzitu v Liberci a škola u mě byla na prvním místě. Potom jsem se však od kamarádů doslechla o Decathlonu. Šla jsem na pohovor a tam mi dokonce natolik vyšli vstříc, že mi nechali čas na rozmyšlenou. Já jsem ale věděla hned, že to chci zkusit, protože se mi v Decathlonu od první chvíle líbilo. Takové prostředí jsem ještě nikde jinde neviděla.

"Potřebuji vidět jasný výsledek své práce."

Začínala jsem na poloviční úvazek v oddělení turistiky. Každým dnem jsem získávala větší zodpovědnost. Nejprve jsem se starala o čela regálu, ale netrvalo dlouho a dostala jsem na starost celou zimní přestavbu. A to už je pořádné sousto! Můj vedoucí mi tenkrát hodně pomohl, ale i tak to pro mě byla do té doby největší výzva. Povedlo se mi to, protože jsem od vedoucího cítila důvěru. Byl přesvědčený, že ze mně taky brzy bude vedoucí. Já jsem nad tím vůbec nepřemýšlela a vůbec by mě nenapadlo, že by moje práce v Decathlonu měla další budoucnost.

Ale pak se stalo něco nečekaného. Uvědomila jsem si, že můj studijní obor mě vůbec nebaví
a nenaplňuje. Nedokázala jsem si představit, že bych skončila školu a čekala by na mě jen židle v kanceláři.

Mě totiž baví, když vidím, že to, co dělám, má nějaký smysl. Potřebuji vidět jasný výsledek své práce. Proto mě tolik baví péče o regál. Možná se to nezdá, ale právě tady opravdu člověk vidí dobře odvedenou práci. Regál mu doslova roste před očima.

Nesmím také zapomenout na to, že v Decathlonu byla vždy skvělá parta lidí. V Liberci se stále něco dělo a moje práce se brzy propojila i s osobním životem, protože většina mých kamarádů začala pracovat v Decathlonu, nebo jsem je tam poznala.

Neustále jsem se učila něco nového a konečně jsem dělala to, co mě opravdu bavilo.

Rozhodla jsem se však jít ještě dál. Využila jsem příležitost a odjela jsem do Anglie. Mojí motivací byl hlavně jazyk, ale také zahraniční pracovní zkušenost. Díky Decathlonu to bylo opravdu snadné, stačilo pár kontaktů a už jsem byla na cestě do nově otevíraného Decathlonu Chingford v Londýně.

Jen si to představte. 1600 metrů čtverečních! A já byla vlastně úplně první prodavač v této nové prodejně. Moje zkušenosti z přestaveb taky výrazně pomohly při samotném otevírání prodejny.

"V podstatě se mi splnil sen."

Půl roku v Londýně uteklo jako voda a ozvala se mi má domovská prodejna. Ředitel Decathlonu Liberec pro mě měl nabídku na lídra týmu. Moc mě to potěšilo, ale na druhou stranu už jsem se nechtěla vracet do dobře zajeté prodejny. Potřebovala jsem nějakou novou výzvu. A ta si mě našla. Ozval se mi ředitel nové prodejny v Praze Letňanech, jestli mu nechci pomoct s otevíráním obchodu a vést si potom svůj tým na úplně nové prodejně. Neváhala jsem. Pohovor se odehrál ještě na letišti a po týdnu mi ředitel Letňan zavolal, že mě bere. V podstatě se mi splnil sen. Vždycky jsem chtěla žít v Praze. A ještě k tomu dát dohromady vlastní tým!

Chceš o práci u nás vědět víc? Přijď rovnou za mnou do prodejny a zeptej se mě ☺.
Alice Šípová
Alice Šípová